Szereg korzyści i wiele możliwości!

Kiedy mogę holować swój pojazd?

Aby móc holować należy spełnić warunki opisane poniżej.

Prędkość pojazdu nie może przekraczać 30 km/h w obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym. Pojazdy są połączone w taki sposób, aby podczas holowania, linka nie odczepiła się z jednego z pojazdów. Jeśli holowanie tego wymaga, pojazd ma być prowadzony przez uprawnionego do tego pojazdu kierowcę.


Podczas holowania pojazd holowany jest oznaczony z tyłu po lewej stronie trójkątem odblaskowym. Zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd może wysyłać żółte sygnały błyskowe. Nie oznacza to jednak, że pojazd może mieć włączone światła awaryjne. Podczas niedostatecznej widoczności pojazd ma włączone światła pozycyjne.

Pojazdy mogą być połączone 2 różnymi linkami: linką sztywną lub giętką. Kiedy holujemy pojazd linką sztywną, pojazd holowany ma sprawny co najmniej jeden układ hamulcowy, a odstęp między pojazdami wynosi nie więcej niż 3 m. Gdy giętką, 2 układy. a odległość między nimi od 4 m do 6 m. W obu połączeniach linka jest oznakowana na przemian białymi i czerwony pasami lub linka ma żółtą lub czerwoną chorągiewkę.

Pamiętaj, że w takiej sytuacji nasi klienci mają zapewnioną pomoc w zorganizowaniu holowania bądź transportu w lawecie.